مداد طراحی فابر کاستل مدل 9000 با درجه سختي نوک 7B نمایش بزرگتر

مداد طراحی فابر کاستل مدل 9000

جدید

قیمت برای شما: 22,000 تومان

- کیفیت بالای گرافیت به کار رفته - دارای مغزی مقاوم مقابل شکستگی - مناسب برای طراحی 

جزییات بیشتر

افزودن به علاقمندی ها

نوع مداد طراحی
کشور سازنده آلمان
رنگ نوشتاری مشکی
درجه سختي نوک F - 2B - 6B - 7B - 8B

مداد متداول‌ترين وسيله‌ي طراحي است. مغز مداد از «گرافيت» (Graphite) ساخته مي‌شود. مداد وسيله‌اي ارزان، کارآمد و تر و تميز است که آن را مي‌توان به طرق مختلف در طراحي به کار برد. طراح مي‌تواند با مداد خطوط نرم و لطيف يا خشک و تيز پديد آورد. رايج‌ترين مدادهاي گرافيتي براي طراحي از نوع مدادهاي غلاف چوبي شش‌ضلعي‌ با طول 17.5 سانتي‌متر هستند.هرچه نسبت گرافيت به رس در مغز مداد بيش‌تر باشد، مداد مرغوب‌تر است و مي‌توان با آن خطوط نرم‌تري رسم کرد. مغز مدادها از 9H تا 9B درجه‌بندي مي‌شود. مدادهاي HB و F در وسط اين طيف قرار دارند.H) = Hardness (سفتي)، B = Blackness (سياهي)، F = Fineness (نرمي)(
سفتي يا نرمي مغز مداد گرافيتي در کيقيت خط تاثير تعيين‌کننده دارد. مدادي با سختي متوسط (HB، H يا B) براي طراحي سريع و مستقيم از مدل زنده بسيار مناسب است و با آن مي‌توان خطوط ممتد و نازک کشيد. بر عکس مدادي از رده‌ي نرم (3B تا 7B) خطوط نرم، کلفت و مخملي پديد مي‌آورد. مداد نرم 2B متداولترين مداد براي طراحي است؛ ولي مدادي از رده‌ي سخت (مثلاً 2H) نيز قابليت‌هاي خاص خود را دارد، به ويژه اگر تماس زيادي با خود کاغذ نداشته باشد.

«فابر کاستل» (Faber-Castell) قديمي‌ترين کارخانه توليد لوازم تحرير دنيا به شمار مي‌آيد. اين کارخانه سالانه نزديک به 2 ميليارد مداد مي‌سازد. يکي از محصولات اين شرکت، مدادهاي سري 9000 هستند. اين مدادها در سال 1905 به بازار عرضه شدند. کيفيت و تنوع سختي اين مدادها توجه هنرمندان زيادي را به خود جلب نمود. نوک اين مدادها کاملاً به چوب چسبيده است. اين امر نوک مداد را در برابر شکستن بسيار مقاوم کرده است. پوشش بر پايه‌ي آب مدادهاي 9000 براي محيط زيست کاملاً بي‌ضرر است. از اين مدادها مي‌توان براي نوشتن و طراحي استفاده کرد.

نوشتن نقد و نظر

مداد طراحی فابر کاستل مدل 9000

مداد طراحی فابر کاستل مدل 9000

- کیفیت بالای گرافیت به کار رفته - دارای مغزی مقاوم مقابل شکستگی - مناسب برای طراحی 

نوشتن نقد و نظر

محصولات مرتبط